DOKONALÁ DIELŇA - tipy na jej vybavenie

Zimné obdobie je ako stvorené pre domácich majstrov. Počas dlhých zimných mesiacov mnoho majstrov relaxuje a tvorí vo svojich dielňach, ktoré sú častokrát pre nich ako posvätné miesto. Poďme si teda povedať čo by v správnej dielni nemalo chýbať! Ako by mala byť optimálne zostavená? Prinášame Vám zopár tipov a rád.

 

Každá dobrá dielňa by mala byť vybavená základnými atribútmi: dostatočne veľký a osvetlený priestor, kúrenie a elektrinu. Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou dielne by mal byť ďalej pracovný stôl s odkladacími priestornmi a zásuvkami určenými na náradie, drobné pomôcky, či spojovací materiál. Ideálne je tiež používať vozíky či iné úložné systémy. Sú dobre zostaviteľné, častokrát vybavené kolieskami, takže sú mobilné a v dielni s nimi výborne manipuluje. Ponúkajú množstvo odkladacích priestorov a výborne v dielni dopĺňajú pracovný stôl. 

 Úložný systém náradia RYOBI

 

Ak už v dielni máme vyriešený pracovný aj úložný priestor, môžeme sa venovať náradiu. Ktoré náradie by nemalo v každej správnej dielni nemalo chýbať?

Skrutkovanie a vŕtanie

Ani v jednej domácej dielni by rozhodne nemala chýbať poriadna gola sada. Obsahuje račňu a množstvo nástavcov a bitov, s ktorých si vždy vyberiete to správne, čo v danej chvíli pre svoju prácu potrebujete. Správna gola sada obsahuje aj ohybný nástavec, vďaka ktorému sa dostanete aj do tých najnedostupnejších miest.

 

Gola sada Milwaukee 1/2"

 

V dnešnej dobe už samozrejmosťou vo výbave každej dielne je akumulátorová vŕtačka. Zvláda s prehľadom nielen vŕtanie do rôznych materiálov, ale aj skrutkovanie roznych druhov a dĺžok spojovacieho materiálu. Akumulátorová príklepová vŕtačka RYOBI R18PD2-115S je primárne náradie pre každého majstra, uľahčuje skrutkovanie, vŕtanie otvorov do dreva, kovu, umelej hmoty alebo muriva. Disponuje Li-ion batériou s kapacitou 1,5 Ah a poskytuje maximálny krútiaci moment až 45Nm. Je možné ju použiť so širokou škálou príslušenstva. Samozrejmosťou je ľavý a pravý chod, dve rýchlosti otáčania a plynulý rozbeh. Integrované osvetlenie umožňuje vŕtanie aj pri zníženej viditeľnosti, LED dióda osvieti pracovnú plochu alebo každú upevňovanú skrutku. S indikátorom stavu nabitia, ktorý sa nachádza priamo na batérii, budete vždy vedieť kedy treba batériu dobiť. Technológia RYOBI 18V ONE+ využíva patentovanú elektroniku na zvýšenie doby chodu a výkonu

Akumulátorový skrutkovač RYOBI R18PD2-115S

 

Pokiaľ sa rozhodnete vŕtať do muriva, betónu či iných tvrdších materiálov, budete určite potrebovať vyšší výkon, než Vám ponúkne akumuátorová vŕtačka. V takýchto prípadoch je dobré mať v dielni vŕtačku s príklepom. Príklepová vŕtačka RYOBI RPD800-K s príkonom 800 W je osadená štandardným skľučovadlom na upínanie vrtákov do maximálneho priemeru 13 mm a disponuje možnosťou regulácie otáčok priamo na spínači. Ľavý a pravý chod, ako aj aretácia spínača je samozrejmosťou. Technológia GripZone dodáva zvýšený komfort držania a zabudované osvetlenie LED zaisťuje dobré osvetlenie a jasnú viditeľnosť obrobku.

Viac informácií nájdete v uvedenom odkaze: 

https://www.spomat.sk/ryobi-800-w-priklepova-vrtacka-1-rychlostna-rpd800-k/

 

Príklepová vŕtačka RYOBI RPD800-K

 

Ak sa chystáte stavať alebo svojpomocne opravovať dom či byt, určite sa nezobídete bez vŕtacieho pneumatického kladiva. Je ideálne na búranie priečok, sekanie drážok na káble či iné rozvody, odstraňovanie starých obkladov a dlažby, ale aj vŕtanie do rôznych materiálov ako sú murivo, drevo, kameň či kov. Vŕtacie kladivo RYOBI RSDS1050-K má pneumatický úderový mechanizmus, ktorý dodáva rázovú energiu 3,6J a je tak ideálne na vŕtanie otvorov do kameňa a betónu. Výnimočne výkonný 1050W motor zabezpečuje 950 ot./min. a 4000 úderov za minútu. Konštrukcia v tvare "L" dovoľuje používateľovi čo najviac priblížiť sa k miestu práce a zaisťuje tak lepšie vyváženie. Je vybavené aretáciou spínača, spínačom s reguláciou otáčok, páčkou na prepínanie ľavého a pravého chodu a upínacou hlavou systému SDS. Tri režimy zabezpečujú vysokú univerzálnosť - vŕtanie s príklepom, vŕtanie a sekanie.

Vŕtacie kladivo RYOBI RSDS1050-K

Režeme a brúsime

Uhlová brúska je praktickým pomocníkom na stavbu aj do domácnosti, ktorý môže slúžiť nielen na povrchové brúsenie, ale aj na rezanie rôznych materiálov. Uhlová brúska Patriot UB0900 je vybavená bezpečnostnou poistkou spínača a aretáciou hriadele pre jednoduchšiu a bezpečnejšiu manipuláciu s kotúčom. Prednú rukoväť brúsky je možné namontovať do troch polôh, čím zaisťuje komfortný úchop a znižuje tak záťaž vašich rúk.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz